Magiczna lemoniada

Orzeźwiająca lemoniada z ekologicznych cytryn osłodzona naturalnym miodem wielokwiatowym. Magia tego napoju ukryta jest w kostkach lodu z Butterfly Pea Tea, dzięki którym w szklance z napojem dzieją się prawdziwe czary. Niebieskie kostki lodu pod wpływem soku z cytryny zmieniają lemoniadę w fioletowy napój.
Dla zainteresowanych:
Butterfly Pea Tea  inaczej Klitoria ternateńska - roślina uprawiana głównie w Azji.
Tradycyjnie wykorzystywana w medycynie ajurwedyjskiej. Podobno ma szereg właściwości zdrowotnych, między innymi usprawnia pracę mózgu, poprawia odporność, wykazuje działanie przeciwgorączkowe, przeciwzapalne, przeciwbólowe, moczopędne. Napar z Butterfly Pea Tea ma zastosowanie przy stanach depresyjnych i lękowych.
Antocyjany zawarte w kwiatach, które nadają im niebieski kolor, pozytywnie wpływają na nasze oczy, skórę i włosy.
W azjatyckiej kuchni wykorzystywane są też właściwości barwiące tej rośliny. W Tajlandii często można spotkać ryż czy desery w niebieskim kolorze.
Napar przygotowany z klitorii ma lekki ziołowy aromat i smak. Można spożywać go na ciepło i na zimno. Po dodaniu soku z cytryny napar zmienia swój kolor, staje się fioletowo-różowy.

Składniki:

12 suszonych kwiatów Butterfly Pea Tea (Klitoria ternateńska)
2 szklanki gorącej wody

3 cytryny ekologiczne
4 łyżki miodu wielokwiatowego(można dać więcej, zależy od naszego smaku)
1,5 litra wody mineralnej niegazowanej

Wykonanie:

Kwiaty klitorii ternateńskiej zalewamy wrzątkiem, odstawiamy do ostudzenia. Gdy ostygnie przelewamy do foremek do lodu.

Miód mieszamy z wodą mineralną i sokiem z cytryn. Odstawiamy do lodówki.

Schłodzoną lemoniadę, przelewamy do wysokich szklanek, podajemy z lodem z herbaty z klitorii. Cieszymy się jej smakiem, kolorem i aromatem.

Komentarze

Popularne posty